O firmie

Firma która dba o portfele swoich Klientów. Dołożymy wszelkich starań aby zapewnić Państwu paliwo p stałej, doskonałej jakości w konkurencyjnych cenach.

więcej...

Najlepsze ceny w Łodzi

Zapewniamy jakość za rozsądną cenę. Wybór sortymentów Polskich i Czeskich dostosowanych do indywidualnych potrzeb Klienta. Promocje i świetna obsługa.

więcej...

Dbamy o środowisko

Oferujemy paliwa, które doskonale nadają się do pieców retortowych. Nie powodują spiekania się, nie niszczą i nie zapychają, zapewniają Państwu ciepło bez dodatkowych zmartwień.

1. Co to jest ekogroszek?

Ekogroszek jest paliwem stałym, produkowanym z węgla kamiennego, przeznaczonym do produkcji energii cieplnej w nisko emisyjnych kotłach retortowych. Do jego produkcji wykorzystuje się wysokiej jakości, nietoksyczny i bezpieczny dla środowiska węgiel. Produkcja eko-groszku polega na sklejaniu (brykietowaniu) miału węglowego, które odbywa się specjalnej prasie walcowej. Produktem końcowym są małe "brykieciki" wielkości w przedziale 5 do 25 mm. Przedrostek "eko" bierze się stąd, że uzyskane w procesie wytwórczym parametry, czyli niska zawartość siarki oraz popiołu, sprawiają iż uzyskany węgiel spełnia normy wyznaczone przez Unię Europejską przez co kwalifikuje go, jako surowiec ekologiczny.

2. Dlaczego warto palić ekogroszkiem?

Ekogroszek jest produkowany na bazie polskich węgli, uszlachetnionych w procesie technologicznej przeróbki, osiąga on parametry jakościowe, spełniające wysokie normy ekologiczne, obowiązujące obecnie w Unii Europejskiej. Ekogroszek posiada odpowiednie właściwości fizyczno-chemiczne, które gwarantują bezawaryjną pracę pieca.
W punktach wymieniamy te cechy ekogroszku:

3. Co to jest spiekalność węgla?

Zjawisko spiekalności w paleniskach węglowych jest niepożądane, gdyż grozi poważnymi zaburzeniami eksploatacyjnymi lub awarią. Duże spieki koksowe (tzw. "kalafiory"), powstałe z lepienia się rozpalonych małych kawałków węgla mają znacznie mniejszą powierzchnię kontaktu z powietrzem. W wyniku takiej reakcji spowolniony jest przebieg spalania i zmniejsza się wydajność kotła. Utrudniony dostęp powietrza do wnętrza "kalafiora" powoduje, że rosną straty niedopału, czyli zwiększa się zawartość części palnych w popiele. W palnikach automatycznych spieki koksowe stwarzają ponadto poważną groźbę zakleszczenia palnika.